Nominacja do nagrody Fryderyki 2020 w kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej

Mamy przyjemność poinformować, że projekt PWM „100 na 100. Muzyczne dekady wolności. Panorama 100 lat muzyki polskiej na 36 CD w najlepszych wykonaniach” został nominowany do nagrody Fryderyki 2020 w kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej. Na jednym z albumów znalazły się utwory Piotra Perkowskiego (Nokturn na orkiestrę symfoniczną) oraz Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil (Le Soleil, koncert na instrumenty perkusyjne i orkiestrę) wykonane przez Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa z udziałem wybitnej i nagradzanej perkusistki Marianny Bednarskiej pod dyrekcją Macieja Tworka.

Box 100 na 100 jest kompleksowym kompendium wiedzy na temat polskiej muzyki poważnej z ostatniego wieku. Wybór utworów – arcydzieł polskiej literatury muzycznej – obejmuje okres od 1918 roku, kiedy Polska po 123 latach powróciła na mapy Europy, aż do roku 2018, w którym odbywały się organizowane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne i zakrojone na międzynarodową skalę muzyczne obchody stulecia odzyskania niepodległości.

Wszystkim nominowanym – gratulujemy!
Przyznanie nagród w kategoriach muzyki poważnej odbędzie się 8 marca 2020, podczas uroczystej Gali Muzyki Poważnej w siedzibie NOSPR.