NIEPODLEGŁA DO HYMNU

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu”. Pragniemy pokazać, że nawet bez wychodzenia z domu możemy wspólnie obchodzić Narodowe Święto Niepodległości.

Zdajemy sobie sprawę, że tym razem, ze względu na trudne warunki, obchody Narodowego Święta Niepodległości będą musiały być inne niż zwykle i odbyć się z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego, dlatego też w tym roku akcja „Niepodległa do hymnu” będzie miała bardziej kameralny charakter. Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.

W tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest pokazanie, że świętujemy wspólnie, stworzenie atmosfery jedności i solidarności – tak ogromnie potrzebnych dziś nam wszystkim. Musimy jednak pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie swoje i innych. Mamy nadzieję, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód.