ANNA SUŁKOWSKA-MIGOŃ DYRYGENTEM – REZYDENTEM SINFONII IUVENTUS W NADCHODZĄCYM SEZONIE ARTYSTYCZNYM

Miło nam poinformować, że Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus otrzymała dofinansowanie z programu własnego Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca – Dyrygent – rezydent, sfinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Rezydentką w sezonie artystycznym 2021/2022 będzie Anna Sułkowska-Migoń – altowiolistka i dyrygentka. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie altówki, studiów licencjackich na kierunku Dyrygentura symfoniczno-operowa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie jest studentką studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Krakowie na dwóch kierunkach: Dyrygentura symfoniczna w klasie dr. hab. Łukasza Borowicza oraz Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność – prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych w klasach prof. dr hab. Lidii Matynian i dr. Andrzeja Korzeniowskiego. Debiutowała na scenie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej dyrygując koncertem dyplomowym. Była stypendystką wielu programów oraz uczestniczką kursów muzycznych. Finalistka konkursu dyrygenckiego Lanyi Conducting Competition. Miała możliwość asystować Markowi Pijarowskiemu, Szymonowi Makowskiemu oraz Antoniemu Witowi.

Program artystyczny Dyrygent – rezydent ma ułatwić start młodym dyrygentom, zachęcić instytucje koncertowe do współpracy z artystami nowego pokolenia. Jest to również unikatowa możliwość współpracy z zawodowym zespołem oraz osobowościami świata muzyki. Jednocześnie program ma na celu przyczynić się do wzrostu liczby wykonań dzieł polskich kompozytorów.

dyrygentka Anna Sułkowska-Migoń
Anna Sułkowska-Migoń – Fot. Joanna Gałuszka