Koncert Sinfonii Iuventus w Filharmonii Narodowej

koncerty orkiestry Sinfonia Iuventus

Już w najbliższą sobotę w Filharmonii Narodowej odbędzie się koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Ana María Patiño-Osorio – jednej z najbardziej utalentowanych młodych dyrygentek. Artystka zdobyła uznanie po spektakularnym sukcesie podczas prestiżowego Konkursu Malko w Kopenhadze, gdzie otrzymała drugą nagrodę, nagrodę publiczności oraz wyróżnienie jury. Jej interpretacje cenione są za dojrzałość, muzyczną głębię i niezwykłą kulturę brzmienia.

Wieczór będzie także okazją do usłyszenia polskich instrumentalistów młodego pokolenia: Wojciecha Niedziółki, Antoniego Wrony i Mateusza Dubiela. Już dziś wyznaczają oni kierunki rozwoju współczesnej sceny muzyki klasycznej i z powodzeniem reprezentują polską kulturę na arenie międzynarodowej.  

W programie koncertu znalazły się dzieła ukazujące różne oblicza muzyki symfonicznej: pełny folklorystycznych inspiracji Concert Românesc Györgya Ligetiego, klasyczny i dialogowy w formie Koncert potrójny C-dur op. 56 Ludwiga van Beethovena, a także jedna z najbardziej znanych symfonii romantycznych – IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata” Antonína Dvořáka, łącząca europejską tradycję z inspiracjami amerykańskimi.

Więcej: Kalendarium

 

Cenimy Twoją prywatność
Używamy opcjonalnych plików cookie, aby zapewnić najwyższą funkcjonalność strony. Jeśli odrzucisz opcjonalne pliki cookie, stosowane będą wyłącznie pliki cookie niezbędne do funkcjonowania strony. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności