Akademia Kraków - wspólna inicjatywa
Nowe porozumienie o współpracy!
17 kwietnia 2026 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, a Akademią Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Dokument sygnowali: Wojciech Rodek, Dyrektor POSI oraz prof. dr hab. Mariusz Sielski, Rektor AM im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.
Podpisane porozumienie ma charakter długoterminowy i zakłada wspólne działania edukacyjne oraz artystyczne.
Obejmuje ono w szczególności organizację wymiany w ramach praktyk studenckich Akademii Orkiestrowej w Akademii Muzycznej w Krakowie, prowadzonej we współpracy z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus. Inicjatywa ta będzie wspierać utalentowanych studentów, którzy zyskają szansę na zdobycie cennego doświadczenia biorąc udział w naszych projektach artystycznych.