Aktualności

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Specjalisty ds. administracji

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa ogłasza nabór na wolne stanowisko Specjalisty ds. administracji.

PENDERECKI | SZOSTAKOWICZ | STRAWIŃSKI – ONLINE

29 maja Sinfonia Iuventus zaprasza na koncert online, w którego programie znalazły się „Chaconne per archi in memoria del Giovanni Paolo II” Krzysztofa Pendereckiego, I Koncert wiolonczelowy Es-dur op. 107 Dymitra Szostakowicza i „Concerto en Ré” Igora Strawińskiego. W partii solowej w drugim z tych utworów wystąpi Magdalena Bojanowicz, laureatka wielu prestiżowych nagród i stypendiów, ceniona szczególnie jako wykonawczyni muzyki XX i XXI wieku. Orkiestrę poprowadzi Michał Dworzyński, jeden z najciekawszych talentów dyrygenckich Europy swojego pokolenia.

KONDOLENCJE

Zmarł Marcin Błażewicz – wybitny kompozytor i wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1999–2002 i 2005–2008 był prodziekanem wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki UMFC, a w latach 2008–2012 dziekanem tego wydziału. Za swoją twórczość kompozytorską otrzymał szereg nagród. Składamy nasze najszczersze kondolencje Rodzinie.

KOMUNIKAT

Przypominamy o konieczności ciągłego zachowywania podstawowych zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19, ze szczególnym uwzględnieniem dezynfekcji i wietrzenia pomieszczeń.
Więcej informacji o aktualnych obostrzeniach znajdą Państwo na stronie
https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

ZYGMUNT STOJOWSKI – ONLINE

8 maja zapraszamy na monograficzny koncert poświęcony twórczości wybitnego polskiego kompozytora, pianisty i cenionego pedagoga Zygmunta Stojowskiego, którego 75. rocznica śmierci przypada w tym roku. W solowych partiach wystąpi Krzysztof Książek, laureat Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (2018). Orkiestrę poprowadzi jeden z najwybitniejszych współczesnych dyrygentów Maestro Antoni Wit.

NOMINACJA DO NAGRODY FRYDERYK 2021 W KATEGORII ALBUM ROKU MUZYKA KONCERTUJĄCA

Mamy przyjemność poinformować, że albumy „Roman Palester: Concertinos” (Polskie Wydawnictwo Muzyczne 2019) oraz „Penderecki: Concerto per fisarmonica ed orchestra, Concerto per flauto (sassofono) ed orchestra da camera” (DUX 2019) z udziałem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa otrzymały nominacje do nagrody Fryderyki 2021 w kategorii Album Roku Muzyka Koncertująca.

ASTOR PIAZZOLLA – ONLINE

30 kwietnia zapraszamy na koncert w stulecie urodzin Astora Piazzolli, wielkiego reformatora tanga argentyńskiego. W solowych partiach wystąpi grający na bandoneonie Klaudiusz Baran, a we wzruszającym tangu „Adiós Nonino” zaprezentuje się solo także skrzypaczka Justyna Baran. Orkiestrę poprowadzi Marek Wroniszewski.

ROBERT SCHUMANN – ONLINE

24 kwietnia Sinfonia Iuventus zaprasza na koncert online, w którego programie znalazły się Koncert fortepianowy a-moll op. 54 i i I Symfonia B-dur op. 38 Roberta Schumanna. Wykonawcą partii solowej w pierwszym z tych utworów będzie pianista Hubert Rutkowski, Orkiestrę zaś poprowadzi Piotr Sułkowski.