Aktualności

Kolejne warsztaty dla muzyków Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus

W dniach 9 i 10 czerwca odbyły się warsztaty dla muzyków Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus, które poprowadzili waltornista i pedagog Edward Deskur oraz wiolonczelista i kameralista Krzysztof Karpeta.

WIOLONCZELA TUTTI | SKRZYPCE TUTTI | KLARNET | Termin przesłuchań: 21, 28, 29 czerwca 2021

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia na stanowiska:
WIOLONCZELA TUTTI, SKRZYPCE TUTTI oraz KLARNET. Termin przesłuchań: 21, 28, 29 czerwca 2021 r., termin nadsyłania zgłoszeń: 11, 18 czerwca 2021 r.

MARTYNA ZYCH NA FESTIWALU TALENTINUM 2022 W ZLINIE

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach członków naszej orkiestry! Altowiolistka Martyna Zych, która również jest dyrygentką, poprowadzi orkiestrę Filharmonii Bohuslava Martinů na Festiwalu Talentinum 2022 w Zlínie. Martyna Zych do tej pory współpracowała z Filharmonią Podkarpacką i Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Serdecznie gratulujemy!

STWORZENIE ŚWIATA – KONCERT W NARODOWYM FORUM MUZYKI

11 lipca w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu nasza Orkiestra weźmie udział w wykonaniu arcydzieła Josepha Haydna – jego monumentalnego i poruszającego oratorium „Stworzenie świata”, opowiadającego dźwiękami historię z początkowych kart Starego Testamentu. W koncercie weźmie udział plejada znakomitych solistów, Polski Narodowy Chór Młodzieżowy, a całość poprowadzi Andrzej Kosendiak, dyrektor NFM, artysta, dyrygent i pedagog, należący do najaktywniejszych muzyków i organizatorów życia muzycznego w Polsce.

SINFONIA IUVENTUS NA XII LETNIM FESTIWALU IM. JERZEGO WALDORFFA

Drugi z koncertów podczas Festiwalu poświęconego pamięci częstego gościa i miłośnika Radziejowic, niezapomnianego Jerzego Waldorffa, także wypełni para złożona z koncertu i symfonii Beethovena. Tym razem 4 lipca pod batutą Marka Wroniszewskiego zabrzmi Siódma – jedno z najbardziej kochanych dzieł tego gatunku. Młoda, ale bardzo już doświadczona (występuje od 8 roku życia!) pianistka, Rozalia Kierc, laureatka wielu nagród i programów stypendialnych, wykona III Koncert fortepianowy c-moll.

SINFONIA IUVENTUS NA XII LETNIM FESTIWALU IM. JERZEGO WALDORFFA

Zapraszamy na pierwszy z dwóch monograficznych koncertów z muzyką Ludwiga van Beethovena – 27 czerwca w Pałacu w Radziejowicach. Rozpocznie go I Koncert fortepianowy w wykonaniu Pawła Kowalskiego, cenionego pianisty, mającego w dorobku szereg prawdziwie spektakularnych osiągnięć. Następnie zabrzmi epokowa III Symfonia Es-dur, znana pod tytułem „Bohaterskiej” (wł. „Eroica”), która pierwotnie miała być dedykowana Napoleonowi. Orkiestrę poprowadzi Paweł Kos-Nowicki, doświadczony dyrygent, w latach 2000–2010 szef Nowej Orkiestry Kameralnej, inicjator działalności chóru i orkiestry Warsaw Camerata.

KONCERT DYPLOMANTÓW UMFC

Zapraszamy 20 czerwca o godz. 19 na koncert dyplomantów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z udziałem naszej Orkiestry. Wykonamy utwory Maurice’a Ravela, Camille’a Saint-Saënsa, Pietro Mascagniego i Feliksa Mendelssohna pod dyrekcją Zofii Kiniorskiej, z udziałem mezzosopranistki Patrycji Kwiecień.

DVOŘÁK | GRIEG – ONLINE

Zapraszamy serdecznie na koncert, który odbędzie się 6 czerwca. W programie usłyszymy pełen romantycznych uniesień Koncert wiolonczelowy h-moll Antonína Dvořáka oraz Tańce symfoniczne op. 64 Edvarda Griega. Partię wiolonczeli wykona Marcin Zdunik – artysta zaliczany do najciekawszych indywidualności nie tylko swojego pokolenia. Koncert poprowadzi Jacek Rogala, dyrygent i kompozytor aktywnie współpracujący z wieloma zespołami w Polsce i za granicą, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach oraz Festiwalu „Świętokrzyskie Dni Muzyki”.