Aktualności

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że POSI wraca do koncertów z udziałem publiczności i rezygnuje z transmisji internetowej Koncertu Inauguracyjnego 4 września br.

ANNA SUŁKOWSKA-MIGOŃ DYRYGENTEM – REZYDENTEM SINFONII IUVENTUS W NADCHODZĄCYM SEZONIE ARTYSTYCZNYM

Miło nam poinformować, że Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus otrzymała dofinansowanie z programu własnego Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca – Dyrygent – rezydent, sfinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Rezydentką w sezonie artystycznym 2021/2022 będzie Anna Sułkowska-Migoń.

RAVEL | MUSORGSKI

6 listopada zapraszamy na koncert Sinfonii Iuventus pod dyrekcją Maestro Jerzego Maksymiuka, który w tym roku obchodził 85. urodziny. Zabrzmią „Obrazki z wystawy”, genialny cykl Modesta Musorgskiego, doceniony w pełni dopiero w XX wieku, zwłaszcza dzięki olśniewającej orkiestracji Maurice’a Ravela. Jego barwny, efektowny, finezyjny Koncert fortepianowy G-dur zagra tego wieczoru Paweł Kowalski, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków, sięgający po rozległy repertuar, od Mozarta i Chopina do Panufnika, Kilara i Góreckiego, muzykę kameralną, filmową oraz jazz.

KULENTY | MOZART | SIBELIUS

30 października Sinfonia Iuventus pod batutą George’a Tchitchinadze wykona nowe dzieło zatytułowane „Alinea” Hanny Kulenty, jednej z najciekawszych indywidualności kompozytorskich współczesnej polskiej sceny muzycznej. Solistą zapowiadającego się atrakcyjnie prawykonania będzie klarnecista Roman Widaszek, charyzmatyczny i wszechstronny wirtuoz swego instrumentu. Usłyszymy także dwa inne utwory: koncertową suitę Jeana Sibeliusa do dramatu belgijskiego symbolisty Maurice’a Maeterlincka „Peleas i Melisanda” oraz młodzieńczą, utrzymaną w konwencji „włoskiej” Symfonię G-dur Mozarta.

CHACZATURIAN | CZAJKOWSKI

16 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego Sinfonia Iuventus pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka wykona Koncert fletowy d-moll ormiańskiego kompozytora Arama Chaczaturiana z udziałem solisty Łukasza Długosza i VI Symfonię h-moll „Patetyczną” Piotra Czajkowskiego, dzieło o szczególnej ekspresji, arcyromantyczne, o wielu niekonwencjonalnych rysach swej architektoniki.

PAPROCKI IN MEMORIAM. POLSCY TENORZY W HOŁDZIE MISTRZOWI

Już po raz trzeci odbędzie się koncert z cyklu „Paprocki in Memoriam”. W tym roku z podtytułem „Polscy tenorzy w hołdzie Mistrzowi”. Koncert odbędzie się w Filharmonii Narodowej w Warszawie 26 września 2021.

KOLEJNE WARSZTATY DLA MUZYKÓW SINFONII IUVENTUS

W dniach 9 i 10 czerwca odbyły się warsztaty dla muzyków Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus, które poprowadzili waltornista i pedagog Edward Deskur oraz wiolonczelista i kameralista Krzysztof Karpeta.

STWORZENIE ŚWIATA – KONCERT W NARODOWYM FORUM MUZYKI

11 lipca w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu nasza Orkiestra weźmie udział w wykonaniu arcydzieła Josepha Haydna – jego monumentalnego i poruszającego oratorium „Stworzenie świata”, opowiadającego dźwiękami historię z początkowych kart Starego Testamentu. W koncercie weźmie udział plejada znakomitych solistów, Polski Narodowy Chór Młodzieżowy, a całość poprowadzi Andrzej Kosendiak, dyrektor NFM, artysta, dyrygent i pedagog, należący do najaktywniejszych muzyków i organizatorów życia muzycznego w Polsce.