Aktualności

Wsparcie finansowe ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dzięki wsparciu ze środków programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Infrastruktura Kultury kupiliśmy część wyposażenia na potrzeby Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.

KOMUNIKAT

Mimo niesprzyjających okoliczności – gramy! I marzymy o graniu znów dla pełnych sal, ale dla naszego wspólnego bezpieczeństwa musimy przestrzegać nowych zasad, a te – decyzją Ministra Zdrowia – dopuszczają wykorzystanie 30% miejsc i tyle biletów na nasze koncerty jest udostępnionych do sprzedaży na zasadach ogólnych. Do limitu osób, które mogą uczestniczyć w wydarzeniach, nie są jednak wliczane osoby zaszczepione. Tych z Państwa, którzy będą chcieli nabyć bilety na koncert 15 stycznia 2022 w kasie biletowej Studia Koncertowego Polskiego Radia, uprzejmie prosimy o okazanie certyfikatów covidowych.

MATEUSZ SMOCZYŃSKI & SINFONIA IUVENTUS

Już 12 marca Sinfonia Iuventus pod batutą Marka Wroniszewskiego wykona kompozycje Mateusza Smoczyńskiego, wyjątkowy koncert skrzypcowy „Adam’s Apple” oraz utwór 2PiX, który po raz pierwszy zabrzmi w wykonaniu samego kompozytora oraz saksofonisty Piotra Barona.

WESOŁOWSKI | STROBEL | SZOSTAKOWICZ

Już 26 lutego Sinfonia Iuventus pod batutą Marka Wroniszewskiego wystąpi z włoskim gitarzystą Aniello Desiderio. Po raz pierwszy publiczności zostanie zaprezentowana kompozycja „Concerto per chitarra”, którą skomponował wybitny, polski gitarzysta Janusz Strobel. W programie usłyszmy również kompozycję Adama Wesołowskiego pt. „Anioły i Demony” oraz I Symfonia f-moll op. 10 Szostakowicza.

SKRZYPCE TUTTI, ALTÓWKA TUTTI, WIOLONCZELA TUTTI, KONTRABAS TUTTI, FAGOT | Termin przesłuchań: 7-9 lutego 2022

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia na stanowisko:
SKRZYPCE | ALTÓWKA | WIOLONCZELA | KONTRABAS | FAGOT
Termin przesłuchań: 7-9 lutego 2022 r., termin nadsyłania zgłoszeń: 30 stycznia 2022 r.

Premiera płyty z koncertami fortepianowymi Zygmunta Stojowskiego

Miło nam poinformować o kolejnej płycie CD, którą mieliśmy okazję współtworzyć. Długo wyczekiwana przez nas płyta została wydana przez firmę DUX i zawiera dwa koncerty fortepianowe zapomnianego dziś, wybitnego polskiego postromantyka Zygmunta Stojowskiego. Ogromnie cieszymy się, że możemy po raz kolejny przyczynić się do przypomnienia słuchaczom wartościowego repertuaru i jesteśmy pewni, że nowa płyta sprawi jej odbiorcom wiele radości i satysfakcji!

WEBER | MOZART | DVOŘÁK

Już wkrótce, 19 lutego, koncert z udziałem naszej Orkiestry pod dyrekcją znakomitego dyrygenta Marka Pijarowskiego, który w 2021 roku obchodził jubileusz 70-lecia urodzin oraz 50-lecia pracy artystycznej, i dwóch cenionych solistek: skrzypaczki Aleksandry Kuls i altowiolistki Katarzyny Budnik.

GLASS | BRAHMS

28 stycznia zapraszamy na koncert z muzyką Philipa Glassa i Johannesa Brahmsa. Wraz z Sinfonią Iuventus wystąpi jeden z najznakomitszych i najbardziej kreatywnych polskich wiolinistów swego pokolenia Piotr Pławner w podwójnej roli solisty i dyrygenta.