Aktualności

Odszedł Maestro Jacek Kraszewski

Z głębokim żalem informujemy o śmierci Maestro Jacka Kraszewskiego, znakomitego dyrygenta, który od  kwietnia 2017 roku kierował Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej. Pracownicy Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus składają najszczersze kondolencje rodzinie i najbliższym oraz wszystkimi, którym brak będzie Jego obecności na scenie, w sali wykładowej i w życiu.

RICHTER | HUMMEL | BEETHOVEN – ONLINE

10 kwietnia 2021 Sinfonia Iuventus zaprasza na koncert online z udziałem trębacza Aleksandra Kobusa pod batutą Andrzeja Kosendiaka.

13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej

Jesteś adeptem sztuki instrumentalnej, który nie ukończył jeszcze 30. roku życia i grasz na klarnecie, oboju lub fagocie? Już teraz możesz zgłosić się do 13. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka, który odbędzie się od 14 do 23 września 2021 roku w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej!

THE RITE OF BRASS – ONLINE

20 lutego zapraszamy na szczególny koncert, w którego programie znalazły się pełne blasku i splendoru brzmienia instrumentów dętych blaszanych. Dwa kwartety waltorniowe: Hornet Quartet i złożony z muzyków Sinfonii Iuventus HornTastic Quartet oraz w partii solistycznej trębacz Mikhail Bachyla wraz z Orkiestrą pod batutą Marka Wroniszewskiego wykonają utwory Heinricha Hüblera, Roberta Schumanna i Aleksandra Arutiuniana.

Z ZIEMI WŁOSKIEJ DO POLSKIEJ – ONLINE

13 lutego 2021 Sinfonia Iuventus zaprasza na koncert poświęcony muzycznemu dziedzictwu kulturowemu Włoch, w którego programie znajdzie się wybór kompozycji mistrzów muzyki włoskiej. Włoscy będą również dyrygent – Massimiliano Caldi i solista – Maurizio Baglini (fortepian).

ŚLAD: JANUSZ STROBEL TRIO | SINFONIA IUVENTUS – ONLINE

5 lutego zapraszamy przed ekrany na koncert „Ślad”, który jest autorskim projektem Janusza Strobla. W wyjątkowy sposób połączył on gitarę klasyczną z orkiestrą w niezwykle melodyjnych i oryginalnych kompozycjach. Sinfonia Iuventus wystąpi z Janusz Strobel Trio pod batutą Marka Wroniszewskiego.

Informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19

Informujemy, że na Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej dostępne są informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19.

NOMINACJA DO INTERNATIONAL CLASSICAL MUSIC AWARDS!

Mamy przyjemność poinformować, że nasza ostatnia płyta nagrana pod dyrekcją naszego patrona honorowego, św. pamięci Maestro Krzysztofa Pendereckiego, została nominowana do International Classical Music Awards 2021 w kategorii Koncerty. Serdecznie dziękujemy!