80. urodziny Maestro Antoniego Wita

x

Sinfonia Iuventus świętuje dziś 80. urodziny Maestro Antoniego Wita – jednego z najwybitniejszych współczesnych dyrygentów, artysty o imponującym dorobku (m.in. nagranie ponad 200 płyt w łącznym nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy!), prowadzącego przez wiele lat ważne instytucje muzyczne wielu krajów.
Trwająca dekady aktywność na koncertowych estradach i scenach operowych całego świata przyniosła mu wielkie uznanie publiczności i krytyków; jest także cenionym nauczycielem akademickim, który wykształcił szereg znakomitych dyrygentów. Należy również do oddanych popularyzatorów muzyki polskiej, którą (niedawno np. zapomniane dzieła Noskowskiego, w lipcu 2022, we wrześniu 2023) nasza Orkiestra miała okazję wykonywać pod jego batutą, zawsze z wielką radością i satysfakcją. Maestro Wit zasiada także w Radzie Artystycznej naszego zespołu.
Cała społeczność Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus przyłącza się do najpiękniejszych życzeń dla Jubilata, a wśród nich jest życzenie szczególne: byśmy jak najczęściej koncertowali wspólnie!
fot. Piotrek Banasik